Międzynarodowy Dzień Pizzy 9.02 – przepisy na zdrową pizzę

Home » Blog » Międzynarodowy Dzień Pizzy 9.02 – przepisy na zdrową pizzę

Home » Blog » Międzynarodowy Dzień Pizzy 9.02 – przepisy na zdrową pizzę

Międzynarodowy Dzień Pizzy 9.02 – przepisy na zdrową pizzę

pizza fitatu

Kochasz pizze, ale jesteś na diecie i nie chcesz przesadzać z ilością kalorii? Świętuj Międzynarodowy Dzień Pizzy w swoim domu i na własnych zasadach! Dowiedz się, jak cieszyć się ulubionym daniem i mądrze wpasować je w swój limit kalorii.

Wszyscy ją uwielbiamy! I co się dziwić? W końcu chrupiący spód, ciągnący się ser, a do tego ulubione dodatki, to prawdziwa uczta dla podniebienia. Chociaż historia pizzy wcale nie jest spektakularna – początkowo stanowiła tani posiłek dla najuboższych. Dzisiaj natomiast, stała się jednym z najpopularniejszych dań, i to nie tylko we Włoszech.

Czy można jeść pizzę na diecie?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto przechodzi na dietę. Ale właściwie, dlaczego mielibyśmy z niej rezygnować? Nie ma co zakłamywać rzeczywistości i udawać, że pizza jest niskokaloryczna i najzdrowsza. Oczywiście tak nie jest. Jednak odmawianie sobie przez dłuższy czas ulubionych dań w imię diety czy utraty kilogramów, może doprowadzić do złej relacji z jedzeniem, a w konsekwencji do zaburzeń odżywiania. Czy to jest tego warte? Zdecydowanie nie! Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 wskazówek, jak świadomie włączyć ulubione dania (w tym pizzę) do diety, aby cieszyć się nimi w zdrowy sposób.

Jak jeść pizzę na diecie bez wyrzutów sumienia

1. Ciesz się chwilą

Życie jest za krótkie, żeby żałować zjedzenia ulubionych potraw. Jeśli masz na coś ochotę, pozwól sobie na to. Nie oznacza to, że zachęcamy Cię do podejścia “hulaj dusza, piekła nie ma”. Nic z tych rzeczy. Po prostu przestań być niewolnikiem swojej diety i dostosuj ją do własnych potrzeb i możliwości.

2. Szanuj sytość

Powiedzmy sobie szczerze – cała pizza to dosyć spora porcja. Nie, żebyśmy wątpliwi w Twoje możliwości! Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że po zjedzeniu całej pizzy, towarzyszyło Ci wtedy przejedzenia i dyskomfortu. Spróbuj zatem jeść powoli i świadomie. Zakończ posiłek wtedy, gdy poczujesz sytość. Zawsze możesz wziąć resztę na wynos albo się z kimś podzielić.

3. Zadbaj o jakość produktów

Nie kupuj pizzy o kiepskim składzie i nie zalewaj jej tłustymi sosami. Postaw na dobrej jakości składniki, a wtedy Twój układ pokarmowy Ci za to podziękuje.

4. Nie rezygnuj z warzyw

Nawet jeśli jesz pizzę, warto sięgnąć najpierw po porcję warzyw np. w postaci sałatki. Dlaczego? Zaspokoisz pierwszy głód, dzięki czemu prawdopodobnie zjesz trochę mniej kalorycznej pizzy, a ponadto korzystnie wpłynie to na regulację gospodarki węglowodanowej.

5. Zrób to sam

Przygotowując danie samemu, będziesz mieć wpływ na jakość składników, ale też na ich ilość. Takie podejście umożliwi Ci szybkie podliczenie kalorii w aplikacji Fitatu®, przez co ulubione danie będzie zaplanowanym elementem Twojej diety.

Przepisy na zdrową pizzę

Jeśli szukasz pomysłu na domową, zdrowszą pizzę, spieszymy z pomocą. Łap przepisy i świętuj Międzynarodowy Dzień Pizzy po swojemu.

Przepisy są dostępne w Przepisach w aplikacji Fitatu®, a niektóre z nich mogą być dostępne w wersji Fitatu® Premium.

Grupa wsparcia Fitatu®

Dołącz do grupy wsparcia Fitatu na Facebooku i zdobądź dodatkową motywację do osiągnięcia swoich celów. Użytkownicy Fitatu codziennie dzielą się tam swoimi doświadczeniami, wspierają, gdy ktoś kolejny raz decyduje się zacząć walkę o siebie, a także dodają skrzydeł, udostępniając spektakularne metamorfozy.

Aplikacja Fitatu®

Pobierz aplikację ze Sklepu Play lub Apple Store i zacznij liczyć z nami swoje makrosy!

Chcesz zyskać dostęp do wszystkich przepisów? Zdecyduj się na wykupienie dostępu do wersji Fitatu® Premium! Teraz dodatkowo możesz skorzystać z kodu zniżkowego PIZZA-GK. Wejdź na https://www.fitatu.com/app/order-and-payment i zgarnij 30% rabatu na roczne plany Premium. Kod łączy się z innymi promocjami.

Co znajdziesz w Fitatu® Premium?

  • ponad 2000 przepisów plus kilkadziesiąt nowych co miesiąc,
  • dodatkowe plany postu przerywanego,
  • możliwość tworzenia list zakupowych, 
  • 7 gotowych menu z posiłkami,  
  • filtrowanie produktów i przepisów, 
  • więcej synchronizacji z fit apkami, 
  • dostęp do aplikacji w wersji webowej,
  • brak reklam!

Ostatnie wpisy:

Zobacz koniecznie

Pozostaw komentarz

Udostępnij wpis